ایران ماداس
fa Persian

چین و چروک پیشانیخطوط افقی روی پیشانی به چروک های دینامیک مشهورند که در اثر حرکت ایجاد می شوند. همچنین بر اساس اصل جاذبه، پوست پیشانی یا سایر اندام ها تمایل دارند به پایین سوق پیدا کنند. در بعضی افراد خطوط اخم خیلی فعال است. این موارد به ایجاد چین پیشانی کمک می کنند. همراهان ارجمند ، از اینکه با مجله سلامتی راستینه همراهید سپاسگذاریم .

 

چین و چروک پیشانی در گذر زمان 

خطوط پیشانی در گذر زمان ایجاد می شوند و قابل پیشگیری نیستند، ولی اگر افراد بتوانند نسبت به حرکت دادن پیشانی خود کنترل بیشتری داشته باشند و جلوی آن را بگیرند، خطوط دیرتر ایجاد خواهد شد. مثلا وقتی جلوی نور می رویم، باید عینک ضد آفتاب بزنیم تا نور کمتری به چشم برخورد کند و مجبور نباشیم برای جلوگیری از ورود نور به چشم، ابروها را گره کنیم. همچنین کرم ضد آفتاب روی پیشانی، محافظی برای پوست است و از ورود نور آفتاب به لایه های زیرین پوست و شکستن کلاژن جلوگیری می کند.

 

مقاله مرتبط : جوان سازی پوست صورت

 

چین و چروک پیشانی و روش بوتاکس 

گاهی سوال می شود که لیزر می تواند چروک های روی پیشانی را درمان کند. در جواب باید گفت لیزر روشی موقت است و مشکل از عضلات است و باید عضلات بی حرکت شود. پس بوتاکس روش مناسبی است که باعث فلجی عضلات در یک دوره ۴ تا ۶ ماهه می شود. بعد از این می توان با لیزر به اصلاح و زیبایی پوست ناحیه پرداخت. همچنین برای افرادی که خط اخم عمیقی دارند می توان از ژل برای پرکردن استفاده کرد. از مزایای تزریق بوتاکس این است که قدرت عضله به تدریج کمتر می شود و دیگر مانند قبل دچار انقباض های شدید نمی شود و در تزریق های بعدی مقدار کمتری بوتاکس لازم است. همچنین فرد طی این مدت یاد می گیرد کمتر از عضلات پیشانی برای صحبت کردن یا اعمال دیگر استفاده کند. این روش غیر تهاجمی است و طبیعی هم به نظر می رسد. اثر آن یک تا دو هفته بعد از تزریق قابل مشاهده است.

 

چین و چروک پیشانی و ژنتیک فرد 

ارتباط چین و چروک پیشانی و ژنتیک فرد یک امر مسلم است . تمام بافت های بدن از بدو تولد تا هنگام مرگ تحت تاثیر عوامل بیرونی و درونی قرار می گیرند یا به عبارتی پیرتر می شوند. مهم ترین عوامل بیرونی یا محیطی تاثیر نور خورشید ، مواد شیمیایی، آلاینده های هوا و … هستند. عوامل درونی نیز از دست دادن خاصیت الاستینه پوست، کلاژن و… است. پیشانی یکی از نقاط مهم پوست صورت است که همیشه در معرض عوامل خارجی است، اما ژنتیک افراد نیز مهم است. در بعضی افراد به طور ژنتیکی پوست زودتر دچار شلی و افتادگی می شود. از طرفی، پیشانی محلی از صورت است که انسان برای بیان احساسات و هیجان و زیاد از عضلات این بخش صورت استفاده می کند و انقباض و انبساط مداوم عضلات پیشانی باعث چین افتادن روی پوست می شود. بیشترین چین در قسمت وسط پیشانی ایجاد می شود یا محل اخم که به شکل عمودی و قسمت بالاتر که مربوط به بالا انداختن ابروهاست. کنار ایجاد چین و چروک ها ابروها نیز به تدریج دچار افتادگی می شوند. افتادگی در قسمتهای طرفین به شکل پایین آمدن و در قسمت های وسطی به شکل بالا رفتن است. این وضعیت روی پلکها نیز اثر می گذارد و حالت خستگی به چشم ها می دهد. برطرف کردن چین پیشانی یکی از راه های سخت در اعمال زیبایی صورت است. برای رفع این مشکلات می توان از روشهای غیر جراحی و جراحی استفاده کرد، اما این روش ها متوقف کننده نیستند، فقط چند سالی بیمار را از نظر ظاهری راضی نگه می دارند و چند سال او را جوان تر می کنند و بعد از چند سال باز هم نیاز به ترمیم مجدد پیشانی است. معروف ترین روش غیر جراحی استفاده از بوتاکس است.

نکته : روش های محبوب جراحی زیبایی بسیار تنوع دارد اما بوتاکس باعث فلج عضلات می شود و چین و چروک ها را تا حدودی از بین می برد. البته بوتاکس در مواقعی استفاده می شود که چین و چروک های پیشانی عمیق نیستند. یک تا دو هفته بعد از تزریق، اثر بوتاکس به حداکثر می رسد و بعد از ۴ تا ۶ ماه هم از بین می رود. البته بوتاکس می تواند اثر پیشگیری کننده داشته باشد. در مواردی که بخواهیم اثربخشی درمان پایدارتر باشد، از دو روش جراحی استفاده می شود. جراحی زیبایی با اندوسکوپ و غیراندوسکوپیک .

 

چین و چروک پیشانی و حرف آخر

روش لیفت پیشانی خیلی مطرح است زیرا برش های بسیار کوچکی روی سر ایجاد می کند و نتیجه خوبی هم ایجاد می کند، ولی بعد از چند سال کار با این روش، جراحان متوجه شدند، این روش در خانم های جوانی که خیلی شلی عضلات ندارند، مفید است و در آقایانی که موهای ناحیه پیشانی بسیار کم پشت است یا اصلا وجود ندارد، قابل استفاده نیست. روش های دیگری هم وجود دارد که در آن عمل لیفت از روی صورت یا برش از روی سر انجام می شود، ولی طبیعتا این مکان جای مناسبی نیست چون جوشگاه آن باقی می ماند، ولی در مواردی که چین و چروک بسیار زیاد است یا فلج صورتی وجود دارد از این روش استفاده می شود. در آقایانی که احتمال طاسی وجود ندارد یا خانم هایی که موهای کافی روی سر دارند برش بین موهای سر انجام می شود. لیفت دو عمل مهم انجام می دهد؛ در درجه اول ابروها را به محل قبلی خود برمی گرداند و افتادگی را اصلاح می کند و در درجه دوم عضلاتی که باعث چین و چروک شده را ضعیف تر می کند تا کمتر چروک ایجاد شود. وقتی فرد با شکایت اینکه فقط گوشه کناری ابرو افتاده مراجعه می کند، جراح معمولا ليفت گیجگاهی انجام می دهد. این نوع جراحی بسیار آسان است و در این روش هم جراح از داخل موها و با استفاده از اندوسکوپ بدون اینکه بیمار اذیت شود، گوشه های اطراف ابرو را بالا می برد و تا حدی هم چین و چروک های اطراف چشم را اصلاح می کند. البته در این مواقع می توان از بوتاکس نیز استفاده کرد. روش های گفته شده عوارض چندانی ندارند. البته گاهی ممکن است در چند روز اول خون در ناحیه تجمع کند که گاهی نیاز به تخلیه آن است. روش لیفت صورت نیز حداکثر ۲ تا ۵ سال ماندگاری دارد و نیاز به تجدید دارد .

 

مقاله مرتبط : درمان های خانگی برای رفع منافذ باز پوست

ایران ماداس

خطوط افقی روی پیشانی به چروک های دینامیک مشهورند که در اثر حرکت ایجاد می شوند. همچنین بر اساس اصل جاذبه، پوست پیشانی یا سایر اندام ها تمایل دارند به پایین سوق پیدا کنند. در بعضی افراد خطوط اخم خیلی فعال است. این موارد به ایجاد چین پیشانی کمک می کنند. همراهان ارجمند ، از […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

هرآنچه که باید از زگیل بدانیم

علل و درمان چین‌های بینی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi