ایران ماداس
fa Persian

چگونه خوراکی هایی با برچسب “سالم” می توانند شما را چاق کنند؟زمانی که خوراکی هایی با برچسب “سالم” مصرف میکنید، مراقب باشید! تحقیقات جدید نشان می دهند که اگر آنها سطوح قند پنهان بالایی داشته باشند، ممکن است موجب شوند بعدا بیشتر بخورید. خوراکی های سالمی که حاوی مقادیر زیاد قند هستند، موجب میشوند در وعده های بعدی بیشتر بخورید.

 

نائومی ماندل، استاد بازاریابی در دانشگاه ایالتی آریزونا، گفت تحقیقات پیشین نشان داده اند که خوراکی های شیرین می توانند موجب شوند فرد بعدا در طول روز احساس گرسنگی کند.

ماندل گفت: اما این یافته های اخیر نشان می دهند در صورتی که هشدار درستی از طریق بسته بندی محصول، به افراد داده شود، آنها می توانند کنترل خود بر گرسنگی تحریک شده به خاطر قند را تمرین کنند.

ماندل گفت: “وقتی افراد فکر می کنند که چیزی سالم است، آنها از نظر روانشناختی آن را پردازش نمیکنند و بنابراین عوامل فیزیولوژیکی باعث میشوند نتوانند خود را کنترل کنند. اما وقتی فکر می کنند چیزی ناسالم است، آنان قادر به بی توجهی به انگیزه های جسمانی خود هستند.”

برای این مطالعه، ماندل و همکارانش دو نوع میلک شیک تهیه کردند که مزه یکسان داشتند و حاوی مقدار پروتئین و کالری کل یکسانی بودند. یک نوع میلک شیک حاوی قند بالا و چربی پایین بود، در حالی که دیگری قند پایین و چربی بالا داشت.

نویسندگان این مطالعه گفتند که مرحله اول آزمایش شامل ۷۶ دانشجو بود که به طور تصادفی به ترتیب یا میلک شیک با قند بالا یا با قند پایین به آنها داده شد بنوشند، و سپس در حالی که یک ویدئو تماشا میکردند، چیپس سیب زمینی برای میان وعده در اختیار آنها قرار گرفت.

ماندل گفت، محققان چیپس سیب زمینی را انتخاب کردند، زیرا خواستند ببینند که آیا اثر قند “به نوع دیگری از میان وعده منتقل می شود یا خیر”.

 

همانطور که انتظار می رفت، دانشجویانی که میلک شیک با قند بالا نوشیده بودند، چیپس سیب زمینی بیشتری خوردند.

در مرحله دوم، محققان بررسی کردند که آیا تغییر درک شرکت کنندگان از سلامتی میلک شیک بر عادت های میان وعده ای آنها تاثیر میگذارد یا خیر. میلک شیک هایی با قند و بدون قند به طور تصادفی به یک گروه دیگر از ۱۹۳ دانشجو داده شد، اما این بار آنها برچسب گذاری شده بودند.

برخی از میلک شیک ها تحت عنوان ” سالم” نامگذاری شده بودند و اطلاعات تغذیه ای آنها ادعا می کرد که چربی، قند و کالری کمی دارند. اطلاعات تغذیه ای میلک شیک های دیگر نشان دادند که چربی، قند و کالری زیادی دارند و سالم نیستند.

افرادی که میلک شیک هایی نوشیدند که روی برچسب آنها ذکر شده بود حاوی قند بالایی هستند و سالم نیستند، مقدار کمتری چیپس سیب زمینی خوردند، حتی کمتر از افرادی که میلک شیک هایی با قند پایین که “سالم”یا “ناسالم” نامگذاری شده بودند.

این یافته ها نشان می دهند افرادی که میلک شیک با قند بالا که “سالم” نامگذاری شده بود نوشیدند، چیپس سیب زمینی بیشتری از هر سه گروه دیگر خوردند.

ماندل گفت که او به طور ویژه نگران تاثیر خوراکی های وعده صبحانه مانند غلات، ماست یا جو دوسر فوری، است که تحت عنوان خوراکی های سالم به فروش می رسند، اما اغلب حاوی مقادیر قند بالای هستند.

ماندل گفت: “افراد فکر می کنند که با صبحانه سالم روز خود را آغاز می کنند، اما ممکن است تمام روز گرسنه باشند و به همین ترتیب در طول روز بیشتر بخورند.”

دکتر رشمی سرینته استادیار پزشکی، دیابت، غدد درون ریز و بیماری های استخوانی در دانشکده پزشکی ایکانی در بیمارستان کوه سینا در شهر نیویورک است. وی گفت که این مطالعه نشان دهنده اهمیت برچسب های مواد غذایی و نیاز به کنترل جدی تر ادعاهای مطرح شده توسط تولید کنندگان محصولات غذایی است.

سرینته گفت: “برچسب زدن مهم است.” “وقتی افراد فکر می کنند که چیزی سالم است، آنها فکر می کنند که به آنها اجازه داده شده که انتخاب های دیگری برای میان وعده پیدا کنند که ممکن است سالم نباشد. سرینته و ماندل توصیه می کنند که افراد برچسب حقایق غذایی و مواد تشکیل دهنده موجود در بسته بندی مواد غذایی را بخوانند و خودشان تعیین کنند که آیا این محصول سالم است یا خیر.

ماندل گفت، سازمان غذا و داروی ایالات متحده در حال گسترش برچسب حقایق تغذیه ای است که میزان شکر اضافه شده در خوراکی را نشان می دهد.

ماندل گفت: “من فکر می کنم این اولین قدم خوب است. به طور مطلوب، من می خواهم شاهد کنترل بیشتری روی ادعاهایی باشم که یک خوراکی را سالم تلقی میکنند. اگر به یک خوراکی مقدار زیادی قند اضافه شده باشد، نباید آن را سالم نامید”.

این مطالعه در نشریه ” Appetite ” منتشر شده است.

 

ایران ماداس

زمانی که خوراکی هایی با برچسب “سالم” مصرف میکنید، مراقب باشید! تحقیقات جدید نشان می دهند که اگر آنها سطوح قند پنهان بالایی داشته باشند، ممکن است موجب شوند بعدا بیشتر بخورید. خوراکی های سالمی که حاوی مقادیر زیاد قند هستند، موجب میشوند در وعده های بعدی بیشتر بخورید.   نائومی ماندل، استاد بازاریابی در […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

هرآنچه که باید از زگیل بدانیم

علل و درمان چین‌های بینی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi