ایران ماداس
fa Persian

چطور بدنمان را دوست بداریم ؟آنچه به شما موجودیت می دهد، بدن شماست. چه آن را دوست داشته باشید و چه از آن بیزار باشید، این بدن برای همیشه با شما و همراه شما خواهد بود. اگر از بدنتان تنفر داشته باشید، مطمئنا به ضررتان تمام می شود زیرا این تنفر به بقیه ابعاد زندگی تان هم لطمه خواهد زد. علاقه شما به بدنتان، شما را از بندها رها می کند و مطلوبیت تان را نزد خودتان افزایش می دهد و باعث می شود محبوبیت و مقبولیت بیشتری نزد دیگران پیدا کنید. مطلبی که می خوانید برگرفته از کتاب معروف ساری لاکر، روان پزشک و درمانگر اختلالات جنسی است که به شما کمک می کند به بدن زیبا و جذاب خود نگاه کنید و بدانید در زمانهای مختلف، انتظار چه احساسی را از بدن خود داشته باشید. لطفا با راستینه همراه باشید .

 

چرا بدنمان را دوست نداریم؟

بدن افراد اندازه و اشکال گوناگونی دارد. گاهی افراد به این تفاوت ها نگاه منفی دارند و آن را مثبت نمی دانند. چرا؟ چون زنان و مردانی که به عنوان مدل زیبایی به تصویر کشیده می شوند، آنها را بمباران می کنند و باعث می شوند فشار زیادی به خود وارد کنند تا بتوانند بر اساس آن معیارها زیبا به نظر برسند. سپس به آینه نگاه می کنند، اما می بینند بدنشان بسیار متفاوت از تصویری است که در ذهن داشته اند و این مساله آنها را دچار ناراحتی و ناکامی می کند. برای اینکه احساس راحتی کرده و از بند محدودیت ها رها شوید ابتدا باید یاد بگیرید به بدن خود عشق بورزید. قسمتی از رابطه جنسی لذت انگیز شما با همسرتان اینگونه است که با برهنه بودن خود راحت باشید. اگر همواره نگران این باشید که بدن شما چگونه به نظر می رسد و ذهن شما درگیر این موضوع باشد نمی توانید کاملا آزاد و راحت باشید تا بتوانید از رابطه تان بیشترین لذت را کسب کنید و تنها زمانی که شما احساس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشید، می توانید به همسر خود نزدیکتر شوید و از ۱۰ مزیت پنهان رابطه جنسی برای سلامتی بهره ببرید .

 

چگونه می توانیم بدن خود را دوست بداریم ؟

هرگز بدن خود را با دیگران مقایسه نکنید . زمانی که شما یاد بگیرید – بدون مقایسه با دیگران – بدن خود را دوست بدارید، عملا به خودتان نیز احترام گذاشته اید و خواهید دید وقتی به خودتان احترام می گذارید، دیگران هم به شما احترام بیشتری خواهند گذاشت. بی علاقگی به بدن هم در مردان رایج است و هم در زنان … ولی زنان تحت تاثیر فشار رسانه های جمعی نیز قرار دارند و این بی علاقگی در آنها شدیدتر است. از جمله مهم ترین مواردی که نگرانی زیادی در افراد ایجاد می کند، وزن است. بسیاری از افراد به شدت درگیر موضوع وزن شده اند. تمایل آنها برای به دست آوردن اندام و وزن دلخواه ، باعث شده برخی از آنها رژیم غذایی بسیار دشوار انتخاب کنند و ورزش های سخت و سنگین انجام دهند. علاوه بر وزن، موارد متعدد دیگری نیز وجود دارند که ذهن افراد را همواره به خود مشغول می کند و از آن بدشان می آید، مثلا بسیاری از افراد دوست دارند قسمتی از بدن خود را تغییر بدهند. زنان معمولا نسبت به ران ها، کمر و باسن خود معترض هستند. مردان نیز معمولا نسبت به شکم خود حساس اند. مطمئنا اولین موردی که بسیاری از ما نسبت به یکدیگر متوجه می شویم، ظاهر بدن است و مخصوصا چنانچه مجرد باشیم، دوست داریم ظاهرمان زیبا و برازنده باشد تا بتوانیم انتخاب های بیشتری برای خود داشته باشیم … اما درگیری بیش از حد با شکل ظاهری باعث می شود نتوانیم با دیگران رابطه واقعی برقرار کنیم زیرا این مساله به قدری عدم اطمینان در ما ایجاد می کند که خود مانع بزرگی برای ارتباط است و حتی اگر با فردی در ارتباط باشیم ، باز هم نگاه منفی نسبت به بدنمان باعث ضربات مخرب به رابطه می شود.

 

خودتان را همان طور که هستید دوست بدارید.

شاید باور نکنید که می توانید یاد بگیرید بدن خودتان را دوست داشته باشید، بدون اینکه لازم باشد چیزی از بدن خود را تغییر دهید اما این موضوع حقیقت دارد. برای اینکه خودتان را دوست بدارید فقط لازم است فکرتان را نسبت به بدنتان عوض کنید. در اینجا سوالاتی مطرح می کنیم که پاسخ آنها به صورت درست / نادرست است. با این آزمون شما درک می کنید آیا احساس شما نسبت به بدنتان روی زندگی شما اثر دارد یا نه . و آیا ظاهرتان نیاز به بهتر شدن دارد یا نه .

شما مجرد هستید. دوستان شما را به استخر یا کنار دریا دعوت می کند که سایر دوستانتان نیز آنجا هستند. شما دعوت دوست خود را رد می کنید زیرا دوست ندارید لباس مخصوص شنا تن کنید. درست / نادرست

هنگامی که شما همراه همسر خود غذا می خورید، به خاطر زیاد غذا خوردن یا خوردن غذاهای چرب همواره دلیل و بهانه می آورید و سعی می کنید توجیه کنید. درست / نادرست

شما رابطه زناشویی با همسرتان را مرتب به تاخیر می اندازید زیرا سعی می کنید ابتدا قدری از وزن خود کم کنید و تناسب خاصی پیدا کنید. یا مدام تکرار می کنید که سینه های کوچکی دارید . درست/ نادرست

هنگامی که در مقابل همسر خود لباستان را عوض می کنید، همواره دلیل می آورید که چرا بدنتان این گونه به نظر می رسد، مثلا می گویید: تو رژیم هستم، اما نمیدونم چرا لاغر نمیشم. درست / نادرست

اگر هنگامی که شلوار دلخواه ندارید، همسرتان نزد شما باشد، در اتاق با لباس زیر راه نمی روید تا بدن شما جلوه نکند. درست/ نادرست

وقتی که در رختخواب کنار همسر خود هستید، همواره خود را زیر پوشش ملحفه یا پتو نگه میدارید. درست/ نادرست . هنگامی که در حال رابطه زناشویی هستید، همواره با خود فکر می کنید همسرتان نسبت به بدن شما چگونه فکر می کند. چون لگن بزرگی دارید یا سینه های زیبا و بزرگی ندارید . درست / نادرست .

همواره از خود می پرسید : نکند اطرافیان ، بدن بهتری نسبت به من داشته باشند؟ یا نکند همسر من به خاطر فرد دیگری که بدن بهتری نسبت به من دارد، من را ترک کند؟ درست / نادرست .

با چگونه ارضا کردن مرد خود آشنا نیستید . درست / نادرست .

چنانچه به بیش از ۳ سوال پاسخ “درست” بدهید، نشان می دهد باید تصویر بهتری از بدن خود ایجاد کنید. چنانچه بتوانید بدن خود را دوست بدارید، بسیار آسوده و راحت تر خواهید بود.

 

چه باید کرد؟ چنانچه آزمون فوق به شما نشان داد در مورد ظاهر جسمانی خود دارای مساله هستید، فقط یک کار باید انجام دهید؛ بر مساله غلبه کنید اما این کار بسیار مشکل است. در این قسمت برخی موارد آورده شده که شما را در این زمینه یاری می کند.

دائم دوست نداشتنی های بدن خود را نام نبرید. به مواردی که با آن راحت نیستید توجه نکنید. همسر شما دوست دارد از شما کسب لذت کند، نه اینکه عدم اطمینان های شما را بشنود. بدانید شما نیامده اید بدن همسر خود را بررسی کنید. این بدان معنا است که همسر شما نیز قصد ندارد بدن شما را بررسی کند. و بدانید بدن ها با هم تفاوت دارند و ویژگی های منحصر به فرد آن باید مورد ستایش قرار گیرد.

خداوند هیچ چیز را زشت نیافریده است و بدن زن زیبا و بدن مرد زیبا تنها در گرو حفظ سلامتی و احترام گذاشتن به آن ممکن است .

طوری رفتار کنید که انگار مطمئن هستید برای همسرتان بسیار جذاب هستید و به احساسات خوب آن لحظه فکر کنید و از احساسی که کسب می کنید لذت ببرید و نگران چگونگی شکل و ظاهر بدن خود نباشید.

هنگامی که نمایش یا فیلمی می بینید، بدن بازیگرها را با خودتان مقایسه نکنید. برخی روزنامه ها و مجلات استانداردهای غیر واقعی برای جذابیت معرفی می کنند، اما در واقع این استانداردها درست و واقع گرا نیستند. بدن خودتان را دوست بدارید، نه بدن آنها را. و لباس هایی که اندازه شما نیستند را استفاده نکنید و این آرزو که روزی مانند آن مدل ها شوید را کنار بگذارید. بر زیبایی و خوش ظاهر بودن خود در زمان حاضر متمرکز شوید. لباس های خود را عوض کنید، نه بدنتان را. به تحریک جنسی و نقش لباس زیر بیندیشید . به ورزش هایی که دوست دارید و حس می کنید بدن شما را زیباتر نشان می دهد، بپردازید.

 

سخن پایانی

برنامه سالم و منظم غذایی داشته باشید. در این زمینه می توانید از متخصص تغذیه کمک بگیرید. سعی کنید هنگام گرسنگی غذا بخورید، نه هنگام خستگی یا تنهایی. و از نظر جسمانی، هر از گاهی خودتان را بررسی کنید. اگر خانم هستید، نگاهی به تصویر مادر، مادربزرگ و خواهر خود داشته باشید. چنانچه مرد هستید، نگاهی به تصویر پدر، پدربزرگ و برادر خود داشته باشید. سعی کنید ساختار ژنتیکی بدن خود را پیدا کنید. و به ویژگی های مثبت خود فکر کنید، نه اندازه و حجم بدن خود . هرچه یاد بگیرید بدن خودتان را بیشتر دوست بدارید، اعتماد به نفس شما بیشتر می شود. هرچه اعتماد به نفس تان افزایش یابد، سعی می کنید جذاب تر باشید و با نگرشی مثبت به بدن خود، می توانید دیگران را مجذوب خود کنید. وقتی دیگران را جلب خود کنید، کم کم متوجه می شوید این افراد واقعا بدن منحصر به فرد شما را دوست دارند. سلیقه افراد با یکدیگر تفاوت دارد و آنچه که افراد را شیفته می کند، به ترجیحات شخصی آنها مربوط است. جدا از تمام تعریف و تمجیدهای دیگران از زیبایی های بدن و چهره شما، این شما هستید که به منظور جذاب بودن باید بدن خود را دوست بدارید. جذاب بودن به اندازه اندامها یا وزن شما بستگی ندارد، جذاب بودن یعنی مطمئن بودن. اگر شما هنگام راه رفتن سر خود را بالا بگیرید و در ذهن خود کاملا جذاب باشید ، جذاب خواهید بود!

مقاله مرتبط : اندام بدن بانوان و لباس های مناسب آنها

 

ایران ماداس

آنچه به شما موجودیت می دهد، بدن شماست. چه آن را دوست داشته باشید و چه از آن بیزار باشید، این بدن برای همیشه با شما و همراه شما خواهد بود. اگر از بدنتان تنفر داشته باشید، مطمئنا به ضررتان تمام می شود زیرا این تنفر به بقیه ابعاد زندگی تان هم لطمه خواهد زد. […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ست زایمان طبیعی

انواع بهترین تختهای بیمارستانی پزشکی سال

مقایسه ی پاراپادیوم و گیت ترینر

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi