ایران ماداس
fa Persian

هفته سی و چهارم بارداریدر هفته سی و چهارم بارداری ، تاریخ تولد کودک شما کم کم نزدیک میشود. اکنون خیلی طول نخواهد کشید. تنها سه هفته دیگر تا زمان تولد زودرس نوزاد شما و شش هفته دیگر تا تاریخ تخمینی باقی مانده است!

 تغییرات و علائم مادران در هفته سی و چهارم بارداری

 

آموزش قبل زایمان

اگر دوقلو یا چند قلو باردار هستید، باید هر لحظه انتظار تولد آنها را داشته باشید. گرچه طول ایده آل یک بارداری دوقلو بین ۳۷ تا ۴۲ هفته است، اما بیش از ۵۰ درصد از همه دوقلوها زودرس (قبل از ۳۷ هفته) زاده می شوند.

همانطور که به هفته های آخر بارداری خود را نزدیک میشوید، ممکن است زمانهای زیادی را صرف فکر کردن به تولد و وضع حمل کنید. ممکن است در مورد درد و رنج زایمان احساس ترس کنید، یا شاید نگران باشید که زایمان شما ساعت ها و روزها به طول انجامد.

در ماه آخر از سه ماهه سوم، سعی کنید در مورد فرایند زایمان آموزش ببینید، گزینه های تسکین درد و روش های بیمارستانی برای عوارض ناشی از آنها را یاد بگیرید. آموزش بسیاری از ترس های شما را کاهش می دهد.

همچنین باید در نظر داشته باشید که استرس و اضطراب می تواند زایمان شما را طولانی تر کند و همچنین ممکن است موجب درد بیشتری شود، مگر اینکه کاملا آرام باشید.

میتوانید تکنیک های تنفس و آرامش را که در کلاسهای پیش از زایمان برای کمک به آرامش و آماده کردن شما برای زایمان، به شما آموخته اند تمرین کنید.

 

حرکت جنین در شکم

همراه با اضطراب زایمان قریب الوقوع، ممکن است متوجه شوید که احساس ناراحتی می کنید. نه تنها احساسات انقباضات براکستون-هیکس بیشتری دارید، بلکه ممکن است متوجه شوید که کودک شما بیشتر از قبل حرکت می کند.

در هفته سی و چهارم بارداری فضای خالی در رحم شما وجود ندارد، بنابراین هر زمان که کودک شما به طرفی حرکت می کند قسمت هایی از شکم شما بیرون میزند. اگر سر کودک شما در سمت راست پایین قرار داشته باشد، پاهای کوچکش ممکن است به دنده های شما فشار آورده و باعث ناراحتی شما شود.

همچنین ممکن است متوجه شوید که کودک شما در لگن شما افتاده است. این وضعیت را “سبک شدن” می نامند و معمولا چند هفته پیش از شروع زایمان شما اتفاق می افتد. (با این حال، در برخی موارد، سبک شدن می تواند چند ساعت قبل از شروع زایمان رخ می دهد).

سبک شدن می تواند بعضی از نشانه های حاملگی شما را بدتر کند، در حالی که دیگر ناراحتی های بارداری را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که به خاطر بزرگ بودن کودک و فشار آوردن رحم به مثانه، مجبور هستید به طور مکرر به توالت بروید.

بعضی از زنان نیز فشار ناخوشایندی در لگن خود احساس می کنند که راه رفتن طبیعی برای آنها ناراحت کننده میشود. حتی ممکن است مانند اردک راه بروید.

از سوی دیگر، وضعیت سبک شدن، فشار را از معده شما برمیدارد، زیرا کودک شما در لگن افتاده است، بنابراین متوجه می شوید که می توانید بدون سوزش سر دل و یا سوء هاضمه بیشتر غذا بخورید. همچنین احساس تنگی نفس شما نیز بهبود می یابد.

اکنون که به زمان زایمان نزدیکتر میشوید، باید برای هر یک از علائم هشدار دهنده زایمان، مانند نشت از کیسه آب، ترشحات و انقباضات، گوش به زنگ باشید.

درد پشت و ناراحتی در کمر علامت بارداری معمول در هفته سی و چهارم بارداری است که باید با آن دست و پنجه نرم کنید. وزن سنگین رحم، همچنین تغییرات هورمونی، شل شدن رباط ها و عضلات بدن می توانند منجر به فشار بیشتری به پشت شما شوند.

سه نفر از چهار زن باردار از کمر درد و پشت درد در دوران بارداری رنج می برند. برای مقابله با این نشانه ناراحت کننده، سعی کنید همیشه حواستان به موقعیت نشستن و ایستادن خود باشد و از کمپرس گرم یا سرد استفاده کنید تا به تسکین درد شما کمک کند.

خستگی یکی دیگر از نشانه های بارداری است که مورد انتظار است. اگر چه شما در سه ماهه دوم از احساس خستگی راحت بودید، اکنون احساس خستگی شما را به ستوه می آورد. خستگی و کوفتگی شما ناشی از فشار فیزیکی است که بدن شما به خاطر وزن اضافی متحمل این فشار است. استرس و تمام شب زنده داری ها برای رفتن به توالت به خاطر تکرر ادرار نیز باعث میشود احساس خستگی شما بیشتر شود.

” سبک شدن” (افتادن نوزاد در لگن) ممکن است از الان به بعد در هر زمانی رخ دهد. افتادن جنین در لگن معمولا چند هفته قبل از شروع زایمان اتفاق می افتد، اما می تواند چند ساعت قبل از شروع زایمان نیز رخ دهد. هنگامی که کودک به لگن شما برسد، متوجه خواهید شد که برآمدگی شکم پایینتر آمده است. همچنین ممکن است متوجه شوید که نفس کشیدن آسان تر شده است، زیرا رحم شما دیگر بر روی دیافراگم و ریه ها فشار وارد نمیکند. بنابراین هر گونه درد سینه ای که تجربه میکردید از بین میرود.

در حالی که بعضی از علائم بارداری پس از افتادن نوزاد در لگن شما، بهبود می یابند، ممکن است برخی نشانه های ناراحت کننده جدید نیز ایجاد شوند. فشار لگن پس از افتادن كودك شما در لگن، تجربه رایج است. در نتیجه ممکن است مجبور باشید مثل اردک راه بروید. راه رفتن معمولی ممکن است خیلی ناراحت کننده باشد. اگرچه ممکن است نگران باشید که کودک شما سقوط می کند، تا زمانی که رحم شما شروع به باز شدن نکند، کودک شما کاملا ایمن است.

 

افزایش وزن

صرف نظر از اینکه شما دوقلو باردار هستید یا فقط منتظر یک کودک هستید، در این مرحله در دوران بارداری نسبتا بزرگ هستید. احتمالا احساس می کنید که فضای دیگری برای رشد کودک شما وجود ندارد. افزایش وزن بارداری در هفته سی و چهارم بارداری برای کسانی که تنها یک کودک دارند، ممکن است بین ۱۳ تا ۱۴ کیلو باشد. اگردوقلو باردار باشید ممکن است بالای ۱۵ کیلو اضافه وزن داشته باشید.

 

ایران ماداس

در هفته سی و چهارم بارداری ، تاریخ تولد کودک شما کم کم نزدیک میشود. اکنون خیلی طول نخواهد کشید. تنها سه هفته دیگر تا زمان تولد زودرس نوزاد شما و شش هفته دیگر تا تاریخ تخمینی باقی مانده است!  تغییرات و علائم مادران در هفته سی و چهارم بارداری   آموزش قبل زایمان اگر […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ست زایمان طبیعی

انواع بهترین تختهای بیمارستانی پزشکی سال

مقایسه ی پاراپادیوم و گیت ترینر

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi