ایران ماداس
fa Persian

مصرف نوشابه با همبرگر مشکل را دو چندان میکند !مطالعه ای جدید نشان میدهد، ترکیب نوشیدنی شیرین با همبرگر یا مرغ سرخ شده می تواند بدن شما را برای افزایش وزن آماده کند. آزمایشات آزمایشگاهی نشان دادند افرادی که نوشیدنی شیرین با غذاهایی با پروتئین بالا میخورند در مقایسه با افرادی که غذایی مشابه بدون نوشیدنی شیرین میخورند، چربی مصرف نشده بیشتری ذخیره کرده اند.

مصرف نوشابه با مواد غذایی حاوی پروتئین، باعث افزایش وزن میشود.

مطالعه جدید نشان داد نوشیدنی هایی با قند بالا در ترکیب با پروتئین باعث ذخیره سازی چربی اضافی توسط بدن می شوند.

محققان دریافتند که بدن این افراد حدود یک سوم کالری اضافی که از نوشیدنی های شیرین دریافت میکند را نمی سوزاند. شرکت کنندگان در این پژوهش چربی کمتری از مواد غذایی خود را سوزاندند و انرژی کمتری برای هضم غذا صرف کردند.

شانون کاسپرسون، محقق ارشد این مطالعه میگوید: “اضافه کردن کربوهیدرات های بیشتر به وعده های غذایی، قطعا بر استفاده بدن از چربی به عنوان یک منبع انرژی تاثیر میگذارد، و بیشتر احتمال دارد بدن انرژی ذخیره کند.”

مقاله مرتبط : میان وعده‌های ساده با کربوهیدرات پایین

 

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، نوشابه ها، قهوه شیرین، نوشیدنی های سرد، نوشیدنی های میوه ای، نوشیدنی های انرژی زا و غیره منابع اصلی شکر افزوده شده در رژیم غذایی مردم آمریکا هستند. شش کودک در هر ده کودک و نیمی از بزرگسالان هر روز حداقل یک نوشیدنی شیرین مصرف می کنند.

خوراکی ها حاوی سه نوع عمده مواد مغذی است، کربوهیدرات، چربی و پروتئین است. کاسپرسون و گروهش قصد داشتند ببینند که چگونه کربوهیدرات های اضافی به شکل نوشیدنی قندی بر متابولیسم چربی ها و پروتئین تاثیر می گذارند.

مقاله مرتبط : دلیل اهمیت ویژه پروتئین در رژیم غذایی

 

برای این مطالعه، ۲۷ بزرگسال با وزن سالم در یک اتاق “متابولیک” مهر و موم شده قرار گرفتند که با دقت بررسی شد که چه مقدار اکسیژن استنشاق و دی اکسید کربن بیرون میدهند. نمونه های ادراری نیز جمع آوری شدند.

کاسپرسون گفت: “با استفاده از این سه متغیر، ما قادر به محاسبه مقدار مواد مغذی مورد استفاده آنها و همچنین کالری هایی که هر دقیقه می سوزانند، هستیم.”

شرکت کنندگان دو روز تمام را در اتاق مهر و موم شده گذراندند. در یک روز دو وعده غذایی حاوی ۱۵ درصد پروتئین مصرف کردند و در روز دیگر دو وعده غذایی با ۳۰ درصد پروتئین مصرف کردند. وعده های غذایی شامل نان، ژامبون، پنیر، سیب زمینی و کره بودند و هر وعده غذایی حاوی ۱۷ گرم چربی و ۵۰۰ کالری بود.

کاسپرسون گفت: هر روز، شرکت کنندگان یک نوشیدنی شیرین با طعم آلبالو همراه با یک وعده و یک نوشیدنی آلبالو بدون قند را همراه با وعده دیگر میخوردند.

 

محققان کشف کردند، نوشیدنی شیرین شده با شکر اکسیداسیون چربی یعنی فرآیندی که شروع به تجزیه مولکولهای چربی می کند ، را تا ۸ درصد کاهش داد.

همچنین مصرف نوشیدنی شیرین شده همراه با وعده غذایی ۱۵ درصد پروتئین، سبب کاهش اکسیداسیون چربی به میزان ۷٫۲ گرم شد، در حالی که نوشیدنی شیرین مشابه همراه با وعده غذایی ۳۰ درصد پروتئین، باعث کاهش اکسیداسیون چربی تا ۱۲٫۶ گرم شد.

محققان معتقدند مقدار اضافی کربوهیدرات در نوشابه ممکن است نیاز بدن به چربی برای تغذیه از چربی غذا را کاهش دهد، زیرا چربی برای سوزاندن از قند دشوار تر است.

کاسپرسون گفت: ” استفاده از کربوهیدرات ها به عنوان منبع انرژی برای بدن آسان تر است. هنگامی که شما کربوهیدرات در اختیار بدن قرار میدهید، بدن ابتدا از آنها استفاده میکند.” بنابراین چربی ناپدید شده در جایی از بدن فرد، مانند شکم یا باسن قرار می گیرد.

اریکا رینیک می گوید: این مطالعه تفاوت جزئی برای درک تغذیه با فست فود ها را ارائه میدهد که بسیار مورد نیاز بود. رینینک متخصص تغذیه در مرکز کاهش وزن بیمارستان دانشگاه استن نیویورک است.

رینیک گفت: “در حالی که این اندازه نمونه کوچک بود، مطالعه بر روی تحقیقات اخیر نشان داده است که اضافه کردن پروتئین به وعده های غذایی به ما کمک می کند تا سیر بمانیم و نوشیدنی های شیرین می توانند بر میل ما به خوردن غذا تاثیرگذار باشند.”

وی در ادامه گفت: “با این حال، این مطالعه با نشان دادن اینکه خوردن نوشیدنی های شیرین شده با قند همراه با وعده های غنی از پروتئین می تواند افزایش وزن را از آنچه ما در ابتدا درک کردیم بیشتر کند، گامی رو به جلو است.”

او گفت: “به نظر میرسد این ترکیب خاص سوزاندن چربی توسط بدن را کاهش می دهد. تحقیقات بیشتری باید انجام شود، اما پرهیز افراد از این ترکیب، به طور بالقوه می تواند ابزار دیگری برای مدیریت وزن باشد. ”

وی افزود: کاسپرسون مطمئن نیست که چرا اضافه کردن پروتئین بیشتر به وعده غذایی به نظر می رسد بر کاهش سوزاندن چربی تاثیر می گذارد. این چیزی است که ما باید در تحقیقات آینده مورد بررسی قرار دهیم.”

این مطالعه ۲۰ ژوئیه در مجله BMC Nutrition به چاپ رسیده است.

 

ایران ماداس

مطالعه ای جدید نشان میدهد، ترکیب نوشیدنی شیرین با همبرگر یا مرغ سرخ شده می تواند بدن شما را برای افزایش وزن آماده کند. آزمایشات آزمایشگاهی نشان دادند افرادی که نوشیدنی شیرین با غذاهایی با پروتئین بالا میخورند در مقایسه با افرادی که غذایی مشابه بدون نوشیدنی شیرین میخورند، چربی مصرف نشده بیشتری ذخیره کرده […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ست زایمان طبیعی

انواع بهترین تختهای بیمارستانی پزشکی سال

مقایسه ی پاراپادیوم و گیت ترینر

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi