ایران ماداس
fa Persian

عادات خوبی که می تواند مضر باشد و شما نمی دانید!در کارهای خوب هم زیاده روی نکنید! شاید در ابتدای امر انجام یک سری از کارها به افراد حس خوب منتقل کند ولی به مرور زمان ممکن است آثار مخرب و جبران ناپذیری بر جای بگذارد، حتی عادات سالم مانند ورزش کردن اگر بیش از حد انجام شوند، می تواند مشکل ایجاد کنند.با این مقاله از راستینه همراه باشید.

 

ورزش

اگر بیش از حد ورزش کنید ممکن است به بدن خود آسیب برسانید. انجام بیش ازحد ورزش ممکن است به مفاصل, تاندون ها, رباط ها و حتی قلب شما آسیب برساند. زنانی که بیش از حد ورزش می کنند ممکن است در روند قاعدگی شان مشکل ایجاد شود و یا دچار کاهش تراکم استخوان شوند که این موضوع منجر به پوکی استخوان می شود. شما چه میزان ورزش را” خیلی زیاد” می دانید؟ چنانچه ورزش، شما را خسته یا تحریک پذیر کند و یا اگر در خوابیدن، غذا خوردن و یا تمرکز دچار مشکل شوید زمان آن است که ورزش کردن را کاهش دهید.

 

خواب

اگر بیش از اندازه می خوابید، در حال آسیب زدن به بدن خود هستید. مطالعات نشان می دهند که بیش از ۸ ساعت خواب در طول روز خطر مرگ بر اثر مشکلات قلبی را تا ۳۴ در صد افزایش می دهد. همچنین در تمرکز, وزن و سطح قند خون دچار مشکل خواهید شد.

 

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها بسیاری از باکتری هایی که سبب عفونت و بیماری می شوند را نابود می کنند. حال استفاده ی زیاد از آن ها چه ضرری خواهد داشت؟ به نظر می رسد باکتری ها اگر زیاد در تماس با آنتی بیوتیک ها قرار بگیرند، تغییر می کنند. این کار آنها را در مقابل داروها مقاوم می کند. تنها زمانی که به آنتی بیوتیک نیاز دارید از آن استفاده کنید.

 

خشنود نگه داشتن مردم

خوشحال کردن مردم احساس خوبی به انسان می دهد. اما مرز باریکی بین مفید بودن و تاثیر پذیر بودن وجود دارد. اگر برای برقراری صلح یا انجام وظایف بسیار با دیگران موافقت کنید به این دلیل که توانایی نه گفتن را ندارید، ناخشنود خواهید شد.

 

فقط بگویید نه

این مهارت های رد کردن را برای کمک به حفظ سلامت عقل خود تمرین کنید: این سوالات را از خود بپرسید تا از دلیل انجام یک کار مطمئن شوید. از خود بپرسید: در این کار برای من چه سودی وجود دارد؟ سپس قاطعانه پاسخ دهید و بدانید که لازم نیست برای رد آن دلیلی بیاورید. “نه” می تواند یک جمله ی کامل باشد.

 

رابطه جنسی

هنوز موضوع “اعتیاد“به رابطه جنسی ثابت نشده است. با این حال، یک فرد می تواند در رابطه جنسی به شدت فعال باشد. این فعال بودن به این معناست که فرد بیش از حد معمول به رابطه ی جنسی می اندیشد. تمرکز بیش از حد بر رابطه جنسی ممکن است بر زندگی روزمره و روابط شما تاثیر منفی بگذارد.

 

یافتن دلیل

در برخی موارد تمرکز شما بر روی رابطه جنسی ممکن است ریشه در مسائل پزشکی داشته باشد. با پزشک خود مشورت کنید شاید این مشکل ریشه در دارو ها، وضعیت استفاده از آنها و یا حتی تومور مغزی داشته باشد. گروه های پشتیبانی و مشاوره نیز می توانند به شما کمک کنند که زندگی خود را به حالت عادی بازگردانید.

 

شستشو با دست

این بهترین روش برای از بین بردن میکروب ها است. مطالعات نشان می دهند که پودر های شستشو می توانند به پوستتان آسیب برسانند و آنرا تبدیل به محل مناسبی برای رشد و نمو میکروب ها کنند.

 

غذای سالم

شما فقط غذایی را می خوردید که برایتان مفید است؟ خیلی خوب! اما چقدر می خورید؟ پرخوری باعث فشار خون، کلسترول بالا، دیابت نوع ۲، مشکلات استخوانی و مفصلی، مشکلات خواب وحتی افسردگی می شود – مهم نیست که چه نوعی از مواد غذایی را درون بشقاب خود قرار میدهید. و چنانچه بیش از میزان کالری که می سوزانید را جذب می کنید، چاق خواهید شد که این امر به حمله قلبی و سکته منجر می شود.

 

آب

اتفاق نادری است، اما شما می توانید بیش ازحد آب بنوشید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، کلیه های شما نمی توانند میزان اضافی را با سرعت کافی دفع کنند. این کار سدیم را در خون شما تا سطح ناسالمی پایین می آورد –وضعیتی که به آن هیپوناترمی گفته می شود. این اتفاق می تواند موجب تهوع، ضعف و خستگی، سردرد یا در موارد شدید تشنج، کما و مرگ شود. اگر شما یک ورزشکار هستید که برای مدت طولانی تمرین می کنید، در معرض خطر بیشتری هستید.

مقاله مرتبط : آب آشامیدنی شما تا چه حد سالم است؟

کار

آیا شما در دفترکار خود به مدت طولانی و بدون استراحت می مانید؟ شاید شما واقعا عاشق کاری که انجام می دهید هستید – یا شاید فردی معتاد به کار هستید. اگر حس می کنید که بایستی تمام مدت کار کنید و کار را به روابط خود ترجیح می دهید، احتمالا یک فرد معتاد به کار هستید.

مقاله مرتبط : آقایانی که فقط کار می کنند بخوانند!

زمان استفاده از تلفن هوشمند

تلفن های هوشمند بسیاری از کار ها را آسانتر کرده اند، اما اگر نمی توانید از کار کردن با آنها دست بکشید، تلفن شما می تواند زندگی شما را دشوارتر کند. این تلفن ها می توانند بر روی نحوه ی ارتباط شما با دیگران، خلق و خوی شما، کیفیت خواب و حتی فرایند شیمیایی مغز شما تأثیر بگذارد.

 

نکاتی برای دور شدن از تلفن های هوشمند

همه چیز را تغییر دهید. کارهای مختلفی را در مواقعی که بیشتر با تلفن سروکار دارید برنامه ریزی کنید. برای زمانی که می خواهید با تلفن بگذرانید محدودیت مشخص کنید و هنگامیکه از آن استفاده نمیکنید آن را در حالت خاموش قرار دهید. به دنبال حمایت دیگران باشید- دوستان و خانواده می توانند به شما در این کار کمک کنند.

 

ویتامین ها

ویتامین ها شما و خانواده تان را سالم نگه می دارند، درست است؟ شاید نه. آهن بیش از حد می تواند موجب تهوع و استفراغ شود و استفاده بیش از حد از ویتامین C به تهوع، اسهال، و گرفتگی های معده منجر می شود.

مصرف بیش از حد ویتامین A می تواند باعث ایجاد مشکلات بینایی شود. ویتامین D بیش از حد می تواند ضعف عضلانی ایجاد کند و حتی می تواند به مشکلات قلبی منجر شود. و زیاده روی ویتامین e و ویتامین k می تواند باعث خونریزی شود.

شما و خانواده تان باید دوز روزانه را رعایت کنید و از مصرف بیشتر خودداری کنید.

مقاله مرتبط : نشانه های ناکافی دریافت ویتامین ها !

 

دوستی

شما هرگز نمی توانید دوستان زیادی داشته باشید، اینطور نیست؟ خوب، شاید. بر اساس برخی مطالعات، تعداد افرادی که شما واقعا می توانید “دوست” بنامید حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ است. مغز شما نمی تواند بیش از آن را پردازش کند. و برای دوستان صمیمی این تعداد بسیار کمتر است – حدود پنج نفر. تحقیقات ادامه دارند، با این حال رسانه های اجتماعی به طور خاص مردم را به روش های مختلف و جدید با یکدیگر مرتبط می کنند.

مقاله مرتبط : هشت عادت، که موجب مرض است!

 

ایران ماداس

در کارهای خوب هم زیاده روی نکنید! شاید در ابتدای امر انجام یک سری از کارها به افراد حس خوب منتقل کند ولی به مرور زمان ممکن است آثار مخرب و جبران ناپذیری بر جای بگذارد، حتی عادات سالم مانند ورزش کردن اگر بیش از حد انجام شوند، می تواند مشکل ایجاد کنند.با این مقاله […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

هرآنچه که باید از زگیل بدانیم

علل و درمان چین‌های بینی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi