ایران ماداس
fa Persian

ترک اعتیادهر که تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد، اجبارا بایستی دوره ی ترک را بگذراند که احتمالا این دوران آزاردهنده ، ناگوار و حتی دردناک خواهد بود . البته مدت زمان دوام این عوارض بستگی به سلامت و نیروی جسمانی فرد ، طول زمان مصرف مواد مخدر و مقدار مورد مصرف آن دارد .

 

آیا ترک اعتیاد برای شخص عوارض دارد ؟

همانطور که عوارض مصرف تریاک ، هروئین و حشیش متفاوت است ، عوارض ترک یک ماده ی مخدر در اشخاص مختلف نیز فرق دارد . معتادی ممکن است بتواند ماده ی مخدری را با آثار جانبی نسبتا کمتر ترک نماید و معتاد دیگر ممکن است از عوارض کاملا متفاوتی رنج ببرد .

به علت آزاردهندگی عوارض ، هر معتادی که تصمیم به ترک دارد باید دوران ترک را در محیطی ساکت و آرام شروع نماید . فشارها و تنش های ناشی از عوامل خارجی باید بطور مطلق به حداقل کاهش یابد .

مقاله مرتبط : مشخصات و خصوصیات یک معتاد چیست؟

بهترین کار قبل از شروع ترک اعتیاد چیست ؟

قبل از شروع دوران ترک ماده ی مخدر ، معتاد باید از راهنمایی های پزشک برخوردار شود . بعضی مواد مخدر مانند باربی توریت و بنزودیازپام بایستی بجای ترک ناگهانی تدریجا کاهش یابد . ترک ناگهانی این مواد مخدر ممکن است پی آمدهای شدیدتر و اضافی به همراه داشته باشد . برای نمونه اگر مصرف ترکیبات دارویی باربی توریت ناگهان ترک شود ممکن است فرد دچار حالت غش گردد .

 

در دوران ترک اعتیاد چه کمکی می توان به معتاد کرد ؟

همراهان مجله سلامتی راستینه ، به خوبی می دانند که هیچ معتادی نباید به تنهایی دوران ترک را آغاز نماید و کاملا روشن است که معتاد بهنگام ترک ، نیاز به حمایت و تشویق دارد و میزان حمایت مورد نیاز ، به طبیعت اعتیاد وی بستگی دارد . معتاد به دخانیات احتمالا تنها به اظهار همدردی و تفاهم نیازمند است و البته معتاد به ترکیبات بنزودیازپام ، محتاج به کمک بسیار بیشتری است .

نکته : در گذر از دوران ترک ، معتاد ممکن است از نظر ذهنی آشفته و شدیدا افسرده باشد . این مرحله معمولا موقت می باشد اما باید انتظار آن را داشت . بنابراین در دوران ترک اعتیاد ، هرگونه علامت غیرمعمول یا مضطرب کننده که روی می دهد باید در اسرع وقت به پزشک معالج بیمار گزارش شود .

 

بهترین مکان برای ترک اعتیاد کجاست ؟

پزشکان برای ترک اعتیاد معتاد علاقه مند به ترک ، بیمارستان و مکان هایی با امکانات تخصصی را توصیه می کنند اما با وجود این ، معتادان بسیاری اجبارا دوران ترک را در منزل سپری می کنند . خوب است بدانید اگر تلاشی در تغییر شرایط شخصی معتاد به عمل نیاید و فشارها و مسائلی که در مرحله ی اول ، موجب نیاز وی به مواد مخدر گردیده از میان نرود ، گذراندن دوران درد آلود ترک برای معتاد اتلاف وقت است .

 

مهمترین نکات درباره ترک اعتیاد چیست ؟

• تا زمانی که معتاد وجود مشکل خود را نپذیرفته و به نیاز خویش برای دریافت کمک اعتراف ننموده نمی توانید برای او کاری انجام دهید .

• هیچگاه به حمایت و یاری معتادی که هنوز از شما کمکی نخواسته نروید زیرا با این کار صرفا درد سر و ناراحتی ها طولانی می گردد . سعی نکنید که برای او محدودیتی ایجاد نموده و یا در کارش او را یاری دهید .

• نگذارید مشکلات یک معتاد بر زندگی شما سایه افکند . کار خود و یا دوستان خود را برای مراقبت از او از دست ندهید . اگر می خواهید در این یاری پایدار بمانید به تمام نیروها و حمایت سایر افراد نیاز خواهید داشت .

• اگر معتادی را مورد تهدید قرار دادید ، تغییر رای ندهید . او را تهدید نکنید که در صورت عدم اعتیاد ، ترکش خواهید نمود و سپس به علت احساس دلسوزی تغییر عقیده دهید . معتاد فرد سست اراده ای است که اعتیاد او را هدایت می کند . شما در مقابل او باید بی گذشت ، نیرومند ، و مصمم باشید .

• هر اندازه می توانید از حمایت ، تشویق و محبت خود او را بهره مند سازید . اگر آنچه برای او اتفاق می افتد برای شما اهمیت دارد از آشکار کردن آن امتناع نورزید . سعی نمایید با یادآوری اعتقادات و توانایی های وی اراده و اعتماد به نفس او را تقویت نمایید و اینکار را ادامه دهید .

• هرگز عیبجویی نکنید و شکوه نداشته باشید و انرژی خود را صرف از بین بردن موادی که معتاد مخفی کرده ننمایید زیرا امکان ندارد بتوان با اینگونه رفتار ، اراده ی معتادی را تغییر داد اما احتمال صدمه زدن به رابطه ای که از پیش نیز ، ضربه پذیر بوده فراهم می گردد .

• به معتاد یاری نمایید اما نگذارید خود شما پناه یا عصای دست او باشید ، زیرا معتاد اگر بخواهد در ترک اعتیاد موفق باشد باید خود نیروی خودش را بازیابد .

• معتاد در شروع ترک اعتیاد خود باید از کمکهای پزشکی برخوردار گردد ، اگر کمکهای پزشکی و تخصصی در دسترس قرار دارد سعی کنید اطمینان حاصل نمایید که معتاد در اوقات ملاقات با پزشک حضور می یابد .

• هرگز آنچه که بنظر شما یک راه حل جایگزین عاری از خطر می نماید به بیمار توصیه ننمایید . زیرا تلاش هزاران نفر از مردم که از طریق پیشنهاد داروهای مختلف و مشابه در ترک ترکیبات داروئی بنزودیازپام قصد کمک به معتاد و ترک اعتیاد را داشته اند ، نه تنها بی ثمر بوده بلکه به آسانی مشکل جدیدی را جایگزین مشکل قبلی ساخته اند .

• نام و آدرس تمام دوستان و گروههای داوطلب محلی را که امکان دارد بتوانند یاری و پشتیبانی خود را در ترک اعتیاد ارائه نمایند در اختیار داشته باشید . اطلاع حاصل نمایید که کجا و کی جلسات تشکیل یافته و نهایت سعی خود را بنمایید تا معتاد مورد نظر درتمام جلسات شرکت نماید ، اما او را مجبور به شرکت در جلسات نسازید . در صورت امکان ، مشکل وی را برای حضور در جلسات به یاد داشته باشید که نه شما و نه هیچکس دیگری نمی تواند به معتاد کمک نماید مگر اینکه او داشتن مشکل را پذیرفته ،اعتراف نماید که به حمایت و یاری شما محتاج است .

 

ایران ماداس

هر که تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد، اجبارا بایستی دوره ی ترک را بگذراند که احتمالا این دوران آزاردهنده ، ناگوار و حتی دردناک خواهد بود . البته مدت زمان دوام این عوارض بستگی به سلامت و نیروی جسمانی فرد ، طول زمان مصرف مواد مخدر و مقدار مورد مصرف آن دارد .   […]

طراح و تولید تجهیزات توانبخشی

تجهیزات توانبخشی

ابزار جراحی

تراکشن یا کشش ستون فقرات چیست

دستگاه حمل ایستا بیمار توانبخشی

درمان خانگی درد ستون فقرات و کمر درد

تخت کشش غلتکی (  intersegmental traction roller table) چیست و چگونه کار میکند؟

تردمیل توانبخشی helican8231

ساعت هوشمند پزشکی 2019 rotexal

پاراپودیوم وسیله فوق العاده برای افراد ضایعه نخاعی سال 2019

هیدروتراپی

زندگی سخت دختر مبتلا به دیستروفی که مدل شد | شوهرم قهرمان نیست؛ دوستم دارد

دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن

تخته تعادل چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

فوتوتراپی نوزادان

فتال مانیتورینگ چیست؟

جوراب واریس برای درمان واریس پا و نحوه صحیح پوشیدن آن

اسپیرومتری یا نوار ریه چیست، چگونه انجام می‌شود و چه کاربردی دارد؟

اسکراب ( اسکراپ ) مخصوص اتاق عمل تاچ لس

تکنیک کریسپر

ماشین بیهوشی

اسنوزلن چیست ؟

آموزش ورزش با توپ پیلاتس یا جیم بال(gym ball)

الکتروشوک (defibrillator) چیست ؟

پاراپودیوم (parapodium) وسیله ای توانبخشی برای معلولان

همه چیز در مورد انکوباتور نوزاد (incubator baby)

تیغ بیستوری نیشتر یا اسکالپل (جراحی)

اتوکلاو استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه

ماساژ هپی ماساژور خانم و آقا همراه با خدمات جنسی!!!!؟؟؟

اموزش پایتون جلسه سوم توابع شرطی if

بهترین IDE برای پایتون

اموزش پایتون جلسه دوم نمایش متن در خروجی تابع print()

آموزش رایگان پایتون جلسه اول

پایتون-(python) چیست و در چه زمینه‌هایی به کار گرفته می‌شود؟

ست زایمان طبیعی

انواع بهترین تختهای بیمارستانی پزشکی سال

مقایسه ی پاراپادیوم و گیت ترینر

ایستادن دوباره معلولین بدون کمک دیگران با دستگاه ایست آسان

کول تک چیست؟

اگر تعریق بیش‌ازحد دارید، بخوانید

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

بیماری میلیا در بزرگسالان و کودکان

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

رینوفیما چیست؟

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

غبغب و چگونگی رهایی از آن

میخچه ؛ درمان و پیشگیری از آن

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

سابسیژن چیست؟

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

محصولات مشابه


محصولات منتخب


logo-samandehi